Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon

Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Estonya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Trabzon'da faaliyet yürütmektedir. Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Estonya Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu'ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Estonya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Estonya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon İletişim Bilgileri

Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon Adres: Yeşil Tepe Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı Can Sitesi No: 351/A TRABZON

Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon Görev Bölgesi

Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon Tatil Günleri

Trabzon Estonya Fahri Konsolosluğu ve Estonya Türkiye Temsilcilikleri aşağıda bulunan tarihlerde konsolosluk hizmetlerine vermektedir. Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu veya Estonya Türkiye temscilikleri yine Türkiye devletinin resmi tatillerinde de kapalı olacaktır.

01 OcakYeni Yıl
24 ŞubattBağımsızlık Günü
15 NisanKutsal Cuma
17 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
8 MayısAnneler Günü
19 MayısGençlik ve Spor Bayramı
5 HaziranPentekost Pazarı
23-24 HaziranZafer Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
20 AğustosBağımsızlık Restorasyon Günü
30 AğustorZafer Bayramı
15 EkimEtnik Köken Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
13 KasımBabalar Günü
24-25 AralıkNoel
26 AralıkBoks Günü

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Estonya vizesi başvurularında, Estonya Konsolosluğu ve Estonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Estonya vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Estonya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

Estonya vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Estonya seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Estonya vizesi başvurusu, Estonya vize reddi ile neticelenebilmektedir. Devamı.....