Estonya Fahri Konsolosluğu İstanbul

Estonya Fahri Konsolosluğu İstanbul

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Estonya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan İstanbul'da faaliyet yürütmektedir.EstonyaİstanbulFahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Estonya Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusundaEstonya İstanbulFahri Konsolosluğu'ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Estonya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Estonya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Estonya Fahri Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri

Adres: Alternatif Bank A.Ş. Merkez Şubesi Cumhuriyet Caddesi No: 46 80200 Elmadağ Taksim / İSTANBUL

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 10:00-17:00

Estonya Fahri Konsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu ve diğer Estonya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Estonya Vizesi ve Estonya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu'na başvuruda bulunmalıdır.

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişilerİngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi içintıklayınız.

Estonya Fahri Konsolosluğu İstanbul Tatil Günleri

Estonya Konsoloslukları, Estonya Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan tarih aralıklarında ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatilleri süresince konsolosluk hizmetlerine ara vermektedir. Estonya vize işlemleri ve Estonya Konsolosluklarında gerçekleştirilecek işlemleriniz için bu tarih aralıklarınızı göz önünde bulundurmalısınız

01 OcakYeni Yıl
24 ŞubattBağımsızlık Günü
15 NisanKutsal Cuma
17 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
8 MayısAnneler Günü
19 MayısGençlik ve Spor Bayramı
5 HaziranPentekost Pazarı
23-24 HaziranZafer Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
20 AğustosBağımsızlık Restorasyon Günü
30 AğustorZafer Bayramı
15 EkimEtnik Köken Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
13 KasımBabalar Günü
24-25 AralıkNoel
26 AralıkBoks Günü

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Estonya vizesi başvurularında, Estonya Konsolosluğu ve Estonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Estonya vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Estonya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

Estonya vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Estonya seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Estonya vizesi başvurusu, Estonya vize reddi ile neticelenebilmektedir.Devamı.....