Estonya Fahri Konsolosluk Bursa

Estonya Fahri Konsolosluk Bursa

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, Estonya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Bursa'da faaliyet yürütmektedir. Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Estonya Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu'ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Estonya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, Estonya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Estonya Fahri Konsolosluğu Bursa İletişim Bilgileri

Estonya Fahri Konsolosluğu Bursa Adres: Duraner A.Ş. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi Sedir Caddesi No: 20 BURSA

Estonya Fahri Konsolosluğu Bursa Görev Bölgesi

Bursa

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Estonya Fahri Konsolosluğu Bursa Tatil Günleri

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu ve Estonya Türkiye Temsilcilikleri aşağıda bulunan tarih aralıklarında Konsolosluk hizmetlerine geçici bir süre ara vermektedir. Estonya Konsoloslukları, Estonya Türkiye temsilcilikleri ve Türkiye devletinin resmi tatillerinde Estonya Konsolosluklarında gerçekleştirecek olduğunuz işlemleri bu tarih aralıklarına göre planlamalısınız.

01 OcakYeni Yıl
24 ŞubattBağımsızlık Günü
15 NisanKutsal Cuma
17 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
8 MayısAnneler Günü
19 MayısGençlik ve Spor Bayramı
5 HaziranPentekost Pazarı
23-24 HaziranZafer Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi ve Milli Birlik Günü
20 AğustosBağımsızlık Restorasyon Günü
30 AğustorZafer Bayramı
15 EkimEtnik Köken Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
13 KasımBabalar Günü
24-25 AralıkNoel
26 AralıkBoks Günü

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Estonya vizesi başvurularında, Estonya Konsolosluğu ve Estonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Estonya vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Estonya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

Estonya vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Estonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Estonya seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Estonya vizesi başvurusu, Estonya vize reddi ile neticelenebilmektedir. Devamı.....